Přehled velkých mezinárodních turnajů

akce

místo konání

1.místo

2.místo

3.místo

Ponámky

1. ME 1910

Les Avants (Švýcarsko)

Anglie

Německo

Belgie

bez účasti ČR

2. ME 1911

Berlín (Německo)

Čechy

Německo

Belgie

-

3. ME 1912

Praha (Čechy)

Čechy

Německo

Rakousko

po protestu Německa anulováno

4. ME 1913

Mnichov (Německo)

Belgie

Čechy

Německo

-

5. ME 1914

Berlín (Německo)

Čechy

Německo

Belgie

-

turnaj při VII. OH (letních) 1.MS 1920

Antverpy (Belgie)

Kanada

USA

ČSR

-

6. ME 1921

Stockholm (Švédsko)

Švédsko

ČSR

-

pouze 2 účastníci

7. ME 1922

Svatý Mořic (Švýcarsko)

ČSR

Švédsko

Švýcarsko

-

8. ME 1923

Antverpy (Belgie)

Švédsko

Francie

ČSR

-

I. ZOH, 2. MS 1924

Chamonix (Francie)

Kanada

USA

Anglie

ČSR vypadla ve skupině

9. ME 1924

Milán (Itálie)

Francie

Belgie

Itálie

bez účasti ČSR

10. ME 1925

Štrbské Pleso a Starý Smokovec (ČSR)

ČSR

Rakousko

Švýcarsko

-

11. ME 1926

Davos (Švýcarsko)

Švýcarsko

ČSR

Rakousko

-

12. ME 1927

Vídeň (Rakousko)

Rakousko

Belgie

Německo

5. ČSR

II. ZOH, 3. MS, 1928

Svatý Mořic (ČSR)

Kanada

Švédsko

Švýcarsko

ČSR vypadla ve skupině

13. ME 1928

Švédsko

Švýcarsko

Anglie

14. ME 1929

Budapeš (Maďarsko)

ČSR

Polsko

Rakousko

-

4. MS 1930

Chamonix, Davos a Berlín

Kanada

Německo

Švícarsko

6-9. místo ČSR

15. ME 1930

Německo

Švícarsko

Rakousko

5-6. místo ČSR

5. MS 1931

Krynica (Polsko)

Kanada

USA

Rakousko

5. místo ČSR

16. ME 1931

Rakousko

Polsko

ČSR

-

III. ZOH, 6. MS 1932

Lake Placid (USA)

Kanada

USA

Německo

bez účasti ČSR

17. ME 1932

Berlín (Německo)

Švédsko

Rakousko

Švýcarsko

5. místo ČSR

7. MS 1933

Praha (ČSR)

USA

Kanada

ČSR

-

18. ME 1933

ČSR

Rakousko

3-4. místo Německo a Švýcarsko

8. MS 1934 Milán (Itálie) Kanada USA Německo 5. místo ČSR
19. ME 1934 Německo Švýcarsko ČSR -
  9. MS 1935 Davos (Švýcarsko) Kanada Švýcarsko Anglie 4. místo ČSR
  20. ME 1935 Švýcarsko Anglie ČSR -
IV. ZOH, 10. MS 1936 Garmisch-Partenkirchen (Německo) Anglie Kanada USA 4. místo ČSR
  21. ME 1936 Anglie ČSR 3-4. Švédsko a Německo
11. MS 1937 Londýn (Anglie) Kanada Anglie Švýcarsko 6. místo ČSR
22. ME 1937 Anglie Švýcarsko Německo 5. místo
12. MS 1938 Praha (ČSR) Kanada Anglie ČSR
  23. ME 1938 Anglie ČSR Německo
13. MS 1939 Curych a Basilej (Švýcarsko) Kanada USA Švýcarsko 4. místo ČSR
24. ME 1939 Švýcarsko ČSR Německo -
14. MS 1947 Praha (ČSR) ČSR Švédsko Rakousko -
25. ME 1947
V. ZOH a 15. MS 1948 Svatý Mořic (ČSR) Kanada ČSR Švýcarsko -
  26. ME 1948 ČSR Švýcarsko Švédsko -
16. MS 1949 Stockholm (Švédsko) ČSR Kanada USA -
27. ME 1949 ČSR Švýcarsko Švédsko -
  17. MS 1950 Londýn (Anglie) Kanada USA Švýcarsko bez účasti ČSR
  28.ME 1950 Švýcarsko Anglie Švédsko
18. MS 1951 Paříž (Francie) Kanada Švédsko Švýcarsko   bez účasti ČSR
29. ME 1951 Švédsko Švýcarsko Norsko
VI. ZOH a 19. MS 1952 Oslo (Norsko) Kanada USA ČSR -
30. ME 1952 Švédsko ČSR Švýcarsko opkovaný zápas o titul mistra Evropy 
20. MS 1953 Curich, Basilej (Švýcarsko) Švédsko NSR Švýcarsko ČSR ze soutěže odstoupila (zemřel K. Gottwald)
31. ME 1953
21. MS 1954 Stockholm (Švédsko) SSSR Kanada Švédsko 4. místo ČSR
32. ME 1954 SSSR Švédsko ČSR -
22. MS 1955 Krefeld, Dusseldorf, Dortmund, Kolín nad Rýnem (NSR) Kanada SSSR ČSR -
33. ME 1955 SSSR ČSR Švédsko -
VII. ZOH, 23. MS 1956 Cortina D'ampezzo (Itálie) SSSR USA Kanada 5. místo ČSR
34. ME 1956 SSSR Švédsko ČSR -
24. MS 1957 Moskva (SSSR) Švédsko SSSR ČSR -
35. ME 1957
25. MS 1958 Oslo (Norsko) Kanada SSSR Švédsko 4. místo ČSR
36. ME 1958 SSSR Švédsko ČSR -
26. MS 1959 Praha, Bratislava, Ostrava, Brno (ČSR) Kanada SSSR ČSR -
37. ME 1959 SSSR ČSR Švédsko -
VIII. ZOH, 27. MS 1960 Squaw Valley (USA) USA Kanada SSSR 4. místo ČSR
38. ME 1960 SSSR ČSR Švédsko -
28. MS 1961 Ženeva, Lausanne (Švýcarsko) Kanada ČSSR SSSR -
39. ME 1961 ČSSR SSSR Švédsko -
29. MS 1962 Colorado Springs, Denver (USA) Švédsko Kanada USA bez účasti NDR, SSSR a ČSSR
40. ME 1962 Švédsko Finsko Norsko
30. MS 1963 Stockholm (Švédsko) SSSR Švédsko ČSSR -
41. ME 1963 SSSR ČSSR Švédsko -
IX. ZOH, 31. MS 1964 Innsbruck (Rakousko) SSSR Švédsko ČSSR -
42. ME 1964
32. MS 1965 Pori, Tampere (Finsko) SSSR ČSSR Švédsko -
43. ME 1965
33. MS 1966 Lublaň (Jugoslávie) SSSR ČSSR Kanada -
44. ME 1966 SSSR ČSSR Švédsko -
34. MS 1967 Vídeň (Rakousko) SSSR Švédsko Kanada 4. místo ČSSR
45. ME 1967 SSSR Švédsko ČSSR -
X. ZOH, 35. MS 1968 Grenoble (Francie) SSSR ČSSR Kanada -
46. ME 1968 SSSR ČSSR Švédsko -
36. MS 1969 Stockholm (Švédsko) SSSR Švédsko ČSSR -
47. ME 1969
37. MS 1970 Stockholm (Švédsko) SSSR Švédsko ČSSR -
48. ME 1970
38. MS 1971 Ženeva, Bern (Švýcarsko) SSSR ČSSR ŠVédsko -
49. ME 1971
XI. ZOH 1972 Sapporo (Japonsko) SSSR USA ČSSR -
39. MS 1972 Praha (ČSSR) ČSSR SSSR Švédsko -
50. MS 1972
40. MS 1973 Moskva (SSSR) SSSR Švédsko ČSSR -
51. ME 1973
41. MS 1974 Helsiky (Finsko) SSSR ČSSR Švédsko -
52. ME 1974
42. MS 1975 Mnichov, Dusseldorf (NSR) SSSR ČSSR Švédsko -
53. ME 1975
XII. ZOH 1976 Innsbruck (Rakousko) SSSR ČSSR NSR -
43. MS 1976 Katovice (Polsko) ČSSR SSSR Švédsko -
54. ME 1976
1. Kan. pohár 1976 Montreal, Toronto, Philadelphia, Winipeg, Ottawa, Quebec (Kanada, USA) Kanada ČSSR SSSR -
44. MS 1977 Vídeň (Rakousko) ČSSR Švédsko SSSR -
55. ME 1977
45. MS 1978 Praha (ČSSR) SSSR ČSSR Kanada -
56. ME 1978 SSSR ČSSR Švédsko -
46. MS 1979 Moskva (SSSR) SSSR ČSSR Švédsko -
57. ME 1979
XIII. ZOH 1980 Lake Placid (USA) USA SSSR Švédsko 5. místo ČSSR
47. MS 1981 Stockholm, Goteborg (Švédsko) SSSR Švédsko ČSSR -
58. ME 1981
2. Kan. pohár 1981 Edmonton, Winipeg, Montreal, Ottawa (Kanada, USA) SSSR Kanada 3-4. ČSSR, USA -
48. MS 1982 Helsinky, Tampere (Finsko) SSSR ČSSR Kanada -
59. ME 1982 SSSR Švédsko ČSSR -
49. MS 1983 Dusseldorf, Dortmund, Mnichov (NSR) SSSR ČSSR Kanada -
60. ME 1983 SSSR ČSSR Švédsko -
XIV. ZOH 1984 Sarajevo (Jugoslávie) SSSR ČSSR Švédsko -
3. Kan. pohár 1984 Halifax, Montreal, Calgery, London, Vancover, Edmonton, Buffalo (Kanada, USA) Kanada Švédsko 3-4. SSSR, USA 5. místo ČSSR
50. MS 1985 Praha (ČSSR) ČSSR Kanada SSSR -
61. ME 1985 SSSR ČSSR Finsko -
51. MS 1986 Moskva (SSSR) SSSR Švédsko Kanada 5. místo ČSSR
62. ME 1986 SSSR Švédsko Finsko 6. místo ČSSR
52. MS 1987 Vídeň (Rakousko) Švédsko SSSR ČSSR -
63. ME 1987 SSSR ČSSR Finsko -
4. Kan pohár 1987 Calgery, Hartford, Regina, Hamilton, Halifax, Ottawa, Montreal (Kanada) Kanada SSSR 4-3. Švédsko, ČSSR -
XV. OH 1988 Calgery (Kanada) SSSR Finsko Švédsko 6. místo ČSSR
53. MS 1989 Stockholm (Švédsko) SSSR Kanada ČSSR -
64. ME 1989 SSSR ČSSR Švédsko -
54. MS 1990 Bern a Fribourg (Švýcarsko) SSSR Švédsko ČSFR -
65. ME 1990 Švédsko SSSR ČSFR -
55. MS 1991 Helsinky, Tampere, Turku (Finsko) Švédsko Kanada SSSR 6. místo ČSFR
66. ME 1991 SSSR Švédsko Finsko 4. místo ČSFR
5. Kan. pohár 1991 USA, Kanada Kanada USA 3-4. Finsko, Švédsko 6. místo ČSFR
XVI. ZOH 1992 Albertville (Francie) SNS Kanada ČSFR -
56. MS 1992 Praha, Bratislava (ČSFR) Švédsko Finsko ČSFR -
57. MS 1993 Dortmund, Mnichov Rusko Švédsko ČR. -
XVII. ZOH 1994 Lillehammer (Norsko) Švédsko Kanada Finsko 5. místo ČR
58. MS 1994 Bolzano, Canazei, Milán (Itálie) Kanada Finsko Švédsko 5-8. místo ČR
59. MS 1995 Stockholm, Gavle Finsko Švédsko Kanada 4. místo ČR
60. MS 1996 Vídeň (Rakousko) ČR Kanada USA SR 10. místo
1. Světový pohar 1996 Evropa, Severní Amerika USA Kanada Švédsko 8. místo ČR, SR 7. místo
61. MS 1997 Helsinky, Tampere (Finsko) Kanada Švédsko ČR SR 9. místo
XVIII. ZOH 1998 Nagano (Japonsko) ČR Rusko Finsko  
62. MS 1998 Curych, Basilej (Švýcarsko) Švédsko Finsko ČR SR 7.místo
63. MS 1999 Lilehamer, Hamar, Oslo (Norsko) ČR Finsko Švédsko SR 7. místo
64. MS 2000 Petrohrad (Rusko) ČR Slovensko Finsko -
65. MS 2001 Hannover, Kolín n. Rýnem, Norimberk (Německo) ČR Finsko Švédsko SR. 7. místo
IX. ZOH 2002 Salt Lake City (USA) Kanada USA Rusko ČR 5-8. místo, SR 13. místo
66. MS 2002 Petrohrad (Rusko) Slovensko Rusko Švédsko ČR 5. místo
67. MS 2003 Helsinky, Turku, Tampere(Finsko) Kanada Švédsko Slovensko ČR 4. místo
68. MS 2004 Praha, Ostrava (ČR) Kanada Švédsko USA SR 4. místo, ČR 5. místo
2. Světový pohár 2004 Toronto, Montreal, St. Paul, Stockholm, Helsinky, Praha, Cologne Kanada Finsko ČR a USA SR vypadla ve skupině a obsadila 7. místo
69. MS 2005 Vídeň, Innsbruck ČR Kanada Rusko SR 5. místo