Přehled velkých Junirských turnajů

akce

místo konání

1.místo

2.místo

3.místo

Poznámky

ME 19 1968

Tampere (Finsko)

ČSSR

SSSR

Švedsko

-

ME 19 1969

Ga-Pa (NSR)

SSSR

Švédsko

ČSSR

-

ME 19 1970

Genéve (Švýcarsko)

SSSR

ČSSR

Švédsko

-

ME 19 1971

Prešov (ČSSR)

SSSR

Švédsko

ČSSR

-

ME 19 1972

Boden, Lulea, Skelleftea (Švédsko)

Švédsko

SSSR

ČSSR

-

ME 19 1973

Leningrad (SSSR)

SSSR

Švédsko

ČSSR

-

ME 19 1974

Herisau (Švýcarsko)

Švédsko

SSSR

Finsko

ČSSR 4. místo 

MS 20 1974

Leningrad (SSSR)

SSSR

Finsko

Kanada

ČSSR 6. místo NEOFICIÁLNÍ MS

ME 19 1975

Grenoble, Cap (Francie)

SSSR

ČSSR

Švédsko

-

MS 20 1975

  Winnipeg (Kanada)

SSSR

Kanada

Švédsko

ČSSR 4. místo NEOFICIÁLNÍ MS

ME 19 1976 

Kopřivnice, Opava (ČSSR)

SSSR

Švédsko

Finsko

ČSSR 4. místo 

MS 20 1976

Tampere (Finsko)

SSSR

Kanada

ČSSR

NEOFICIÁLNÍ MS

MS 20 1977

Bánská Bystrica, Zvolen (ČSSR)

SSSR

Kanada

ČSSR

-

ME 18 1977 

Bremenhaven (NSR)

Švédsko

ČSSR

SSSR

-

MS 20 1978

Montreal, Hull, Quebec (Kanada)

SSSR

Švédsko

Kanada

ČSSR 4. místo

ME 18 1978

Helsinky, Vantaa (Finsko)

Finsko

SSSR

Švédsko

ČSSR 4. místo

MS 20 1979

Karlstad, Karlskoga (Švédsko)

SSSR

ČSSR

Švédsko

-

ME 18 1979

Tychy, Katowice (Polsko)

ČSSR

Finsko

SSSR

-

MS 20 1980

Helsinky, Vantaa (Finsko)

SSSR

Finsko

Švédsko

ČSSR 4. místo 

ME 18 1980

Hradec Králové (ČSSR)

SSSR

ČSSR

Švédsko

-

MS 20 1981

Kaufberen, Augsburg, Füssen, Landsberg, Kempten, Obersdorf (NSR)

Švédsko

Finsko

SSSR

ČSSR 4. místo

ME 18 1981

Minsk (SSSR)

SSSR

ČSSR

Švédsko

-

MS 20 1982

Brandon, Kenora, Winnipeg, Duluth, New Ulm, Minneapolis, Rochester, Virginia (Kanada a USA)

Kanada

ČSSR

Finsko

-

ME 18 1982

Tyringe, Angelholm (Švédsko)

Švédsko

ČSSR

SSSR

-

MS 20 1983

Leningrad (SSSR)

SSSR

ČSSR

Kanada

-

ME 18 1983

  Oslo, Sarpsborg, Fredrikstad (Norsko)

SSSR

Finsko

ČSSR

-

MS 20 1984

Nyköping, Norrköping (Švédsko)

SSSR

Finsko

ČSSR

-

ME 18 1984

Rosenheim, Ga-Pa, Bad Tölz, Füssen (NSR) 

SSSR

ČSSR

Švédsko

-

MS 20 1985

Helsinky, Turku, Vantaa, Espoo (Finsko)

SSSR

Finsko

ČSSR

-

ME 18 1985

Anglet (Francie)

Švédsko

SSSR

ČSSR

-

MS 20 1986

New Market, Hamilton, Stratford, Dundas, London, Brantford (Kanada)

SSSR

Kanada

USA

ČSSR 5. místo

ME 18 1986

Düsseldorf, Krefeld, Ratingen (NSR)

Finsko

Švédsko

ČSSR

-

MS 20 1987

Nitra, Piešany, Topolčany, Trenčín (ČSSR)

 Finsko

ČSSR

Švédsko

Kanada a SSSR byli diskvalifikováni pro bitku

ME 18 1987

Hämeenlinnä (Finsko)

 Švédsko

ČSSR

SSSR

-

 MS 20 1988

 Moskva (SSSR)

Kanada

SSSR

Finsko

ČSSR 4. místo

ME 18 1988

  Vsetín, Frýdek-Místek, Olomouc, Přerov (ČSSR)

ČSSR

Finsko

SSSR

-

MS 20 1989

Anchorage (USA)

SSSR

Švédsko

ČSSR

-

ME 18 1989

Kyjev (SSSR)

SSSR

ČSSR

Finsko

-

MS 20 1990

Helsinky (Finsko)

Kanada

SSSR

ČSFR

-

ME 18 1990

 Solleftea, Ornsköldsvik (Švdsko)

Švédsko

SSSR

ČSFR

-

MS 20 1991

Saskatoon (Kanada)

Kanada

SSSR

ČSFR

-

ME 18 1991

Spišská Nová Ves, Prešov (ČSSR)

ČSFR

SSSR

Finsko

-

MS 20 1992

Fussen, Kaufbeuren (Německo)

Švédsko

USA

Finsko

ČSSR 5. místo

ME 18 1992

Lillehammer, Hammar (Finsko)

ČSFR

Švádsko

Rusko

-

MS 20 1993

Gävle (Švédsko)

Kanada

Švédsko

ČR + SR

-

ME 18 1993

Nowy Targ, Oswetim (Polsko)

Švédsko

Rusko

ČR

SR v C skupině 2. místo

MS 20 1994

Ostrava, Frýdek Místek (ČR)

Kanada

Švédsko

Rusko

ČR  5. místo a SR v C skupině 1.místo

ME 18 1994

Jyväskylä (Finsko)

Švédsko

Rusko

ČR

SR v C skupině 1.místo 

MS 20 1995

Red Deer, Alberta (Kanada)

Kanada

Rusko

Švédsko

ČR 6. místo SR v B v skupině 2. místo

ME 18 1995

Berlín (Německo)

Finsko

Německo

Švédsko

ČR 5. místo a SR v B skupině 1. místo

MS 20 1996

Boston, Amherst, Marlboro (USA)

Kanada

Švédsko

Rusko

ČR 4. místo, SR 6. místo 

ME 18 1996

Ufa (Rusko)

Rusko

Finsko

Švédsko

ČR 5. místo, SR 7. místo

MS 20 1997

Ženeva, Morges (Švýcarsko)

 Kanada

USA

Rusko

ČR 4. místo, SR 6. místo

ME 18 1997

Znojmo, Třebíč (ČR)

Finsko

Švédsko

Švýcarsko

ČR 5. místo, SR 6. místo

MS 20 1998

Helsinki, Hämeenlinna (Finsko)

Finsko

Rusko

Švýcarsko

ČR 4. místo, SR 9. místo

ME 18 1998

Malung, Mora (Švédsko)

Švédsko

Finsko

Rusko

ČR 4.místo, SR 6.místo

MS 20 1999

Winnipeg (Kanada)

Rusko

Kanada

SR

ČR 7. misto

MS 18 1999

Fussen, Kaufberen (Německo)

Finsko

Švédsko

SR

ČR 5. místo

MS 20 2000

Skelleftea, Umea (Švédsko)

ČR

Rusko

Kanada

SR 9. místo 

MS 18 2000

Kloten, Weinfelden (Švýcarsko)

Finsko

Rusko

Švédsko

ČR 6.místo, SR 5.místo

MS 20 2001

Moskva, Petrohad (Rusko)

ČR

Finsko

Kanada

SR 8. místo

MS 18 2001

Lahti, Helsinky (Finsko)

Finsko

Švýcarsko

Finsko

ČR 4.místo, SR 8. místo

MS 20 2002

Hradec Králové, Pardubice (ČR)

Rusko

Kanada

Finsko

ČR 7.místo, SR 8. místo

MS 18 2002

Piešany, Trnava (SR)

USA

Rusko

ČR

SR 8. místo

MS 20 2003 Halifax (Kanada) Rusko Kanada Finsko ČR 6. místo, SR 5. místo
MS 18 2003 Jaroslavl (Rusko) Kanada SR Rusko ČR 6. místo
MS 20 2004 Hämeenlinna, Helsinki (Finsko) USA Kanada Finsko ČR 4. místo, SR 6. místo
MS 18 2004 Minsk (Bělorusko) Rusko USA ČR SR 6. místo
MS 20 2005 Grand Forks (USA) Kanada Rusko ČR SR 7. místo
MS 18 2005 České Budějovice, Plzeň (ČR) USA Kanada Švédsko ČR 4. místo SR 6. místo